پایگاه مقاومت بسیج منتظران فرج
 
سه شنبه 30 بهمن 1397 -

رای به سایت :
1146
محبوب
صفحه نخست ›› ›› حوزه 109 اباصالح المهدی (عج) ›› پایگاه مقاومت بسیج منتظران فرج
23
محبوب  
رای به خبر :
اجرای نمایش تعزیه در ظهر عاشوراء
در ظهر روز عاشوراء

اجرای نمایش تعزیه در ظهر عاشوراء

گروه نمایش و تعزیه پایگاه در روز عاشوراء در دسته عزاداری مسجد به اجراء برنامه پرداخت
calendar
تاریخ : 1394/08/03 - 23:52

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج منتظران فرج(عج)شهرک پیکانشهرحوزه109اباصالح المهدی (عج)  ناحیه مقاومت بسیج عمار یاسر ،

هنرمندان بسیجی  پایگاه منتظران فرج در روز عاشورای حسینی 94  با برگزاری مراسم تعزیه و اجرای تعزیه شهادت حضرت امام حسین(ع)،حضرت ابوالفضل(ع)،پشیمانی حر و شهادت عبدالله،بر معنویت روز عاشوراء در میان عزاداران حسینی افزودند.
شروع تعزیه با نمایش صحنه پشیمانی حر آغاز شد و در ادامه مبارزه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل(ع) نمایش داده شد و سپس نحوه شهادت امام حسین(ع) و همچنین مبارزه با لشگر اشقیاء اجرا گردید.و در پایان نحوه آتش زدن خیمه ها و ظلم  و ستم به کودکان و اهل حرم به نمایش در آمد که پخش موزیک ضمینه متناسب تهیه شده در حین نمایش،بازی بازیگران را همراهی می کرد و بر زیبایی اجراء می افزود.
فرمانده محترم پایگاه در این خصوص گفت: مراسم تعزیه  همه ساله از  نزدیک  یک ساعت قبل از اذان روز ظهر عاشوراء شروع شده و تا پیش از شروع اذان و اقامه نماز جماعت در مسجد ادامه میابد.

صمدزاده اظهار کرد: مراسم عزاداری مسجد در روز عاشورا نیز همه ساله از ساعت 9 صبح آغاز می شود.

وی در ادامه گفت:  این مراسم همه ساله در روز عاشوراء اجرا می گردد و یکی از شاخصه های مهم  این برنامه این است که تماما با حضور و نقش آفرینی بسیجیان مخلص پایگاه اجرا می شود.و هیچگونه هزینه ای در خصوص حق الزحمه و .. پرداخت نمیشود.

فرمانده پایگاه منتظران فرج(عج) به برنامه محرم امسال هم اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی انجام شده و درخواست برادران بسیجی و  هماهنگی لازم با برنامه های مسجد،مراسم عزاداری سالار شهیدان در مدت چهارشب اول محرم پس از مراسم مسجد در پایگاه با حضور برادارن بسیجی اجراء گردید.
 

گزارش تصویری 1 :


پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
پیکانشهر
انتهای پیام /
کدخبرنگار: 8103