پایگاه مقاومت بسیج منتظران فرج
 
سه شنبه 30 بهمن 1397 -

رای به سایت :
1146
محبوب
صفحه نخست ›› فرهنگی ›› حوزه 109 اباصالح المهدی (عج) ›› پایگاه مقاومت بسیج منتظران فرج
125
محبوب  
رای به خبر :
اجرای برنامه تعزیه و خیمه سوزان در روز عاشوراء
اجرای برنامه تعزیه و خیمه سوزان در روز عاشوراء

اجرای برنامه تعزیه و خیمه سوزان در روز عاشوراء

جانشین فرماندهی پایگاه منتظران فرج(عج) گفت: امسال نیز همانند سالهای گذشته مراسم سنتی تعزیه در روز عاشوراء در معیت دسته عزاداری مسجد برگزار شد
calendar
تاریخ : 1393/11/11 - 01:30

   به گزارش خبرنگار قسم از پایگاه منتظران فرج(عج) شهرک پیکانشهر، هنرمندان بسیجی  پایگاه منتظران فرج در روز عاشورای حسینی 93  با برگزاری مراسم تعزیه و اجرای تعزیه شهادت حضرت علی اکبر(ع) و حضرت علی اصغر(ع) ،بر معنویت روز عاشوراء در میان عزاداران حسینی افزودند.
شروع تعزیه با نمایش به میدان آمدن حضرت علی اکبر(ع) و اذن میدان از امام حسین(ع) آغاز شد و در ادامه مبارزه و نحوه شهادت علی اکبر(ع) نمایش داده شد و سپس نحوه شهادت حضرت علی اصغر(ع) اجرا گردید.که پخش موزیک ضمینه متناسب تهیه شده در حین نمایش،بازی بازیگران را همراهی می کرد و بر زیبایی اجراء می افزود.
جانشین فرماندهی پایگاه در این خصوص گفت: مراسم تعزیه  همه ساله از  نزدیک  یک ساعت قبل از اذان روز ظهر عاشوراء شروع شده و تا پیش از شروع اذان و اقامه نماز جماعت در مسجد ادامه میابد.

صمدزاده اظهار کرد: مراسم عزاداری مسجد در روز عاشورا نیز همه ساله از ساعت 9 صبح آغاز می شود.

وی در ادامه گفت:  این مراسم همه ساله در روز عاشوراء اجرا می گردد و یکی از شاخصه های مهم  این برنامه این است که تماما با حضور و نقش آفرینی بسیجیان نمازگزار پایگاه اجرا می شود.

جانشین فرماندهی پایگاه منتظران فرج(عج) به برنامه محرم امسال هم اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی انجام شده و درخواست برادران بسیجی و  هماهنگی لازم با برنامه های مسجد،مراسم عزاداری سالار شهیدان در مدت سه شب اول محرم پس از مراسم مسجد در پایگاه با حضور برادارن بسیجی اجراء گردید.
 

گزارش تصویری

 تمرین برادران در پایگاه :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اجرای روز ظهر عاشوراء 93 :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 8103مطالب مرتبط